Ви все ще вірите, що на валютному ринку заробляють лише люди з великим рахунком у банку?
Але 7 наступних хвилин можуть переконати вас в іншому. Сучасна торгівля на Форексі стала доступною навіть тим, у кого мінімум грошей, але максимум зосередженості та контролю.
Ви сотню разів чули цю назву, можливо, трохи вивчали тему і навіть відчували бажання заробити у такий цікавий спосіб, але так і не зрозуміли, що там до чого? Тож Maanimo вирішив допомогти вам розібратися.
Наприклад, якщо хліб дорожчає, ми можемо зараз купити його дешевше, а продати за вищою ціною. Проте якщо ціна на хліб падає, то нам не вдасться продати його ще дешевше, адже ми нічого не заробимо. З валютою трохи інакше. Якщо долар відносно гривні зростає, то на його купівлі-продажі можна заробити. А якщо падає, то можливість заробітку зберігається, просто треба купувати гривні за долар, які у цей час зростають. Тобто Форекс дозволяє отримувати прибуток в обох випадках – зростання чи падіння курсу.
ПРО ФОРЕКС ПО-ЛЮДСЬКИ:
ЧИ ДІЙСНО ТАК СКЛАДНО ЗАРОБЛЯТИ
НА ВАЛЮТНИХ КОЛИВАННЯХ


СПЕЦПРОЕКТ
Форекс дослівно означає «іноземний обмін», а по суті, це світовий валютний ринок, який дозволяє заробляти на різниці курсів валют. Його створювали лише для обміну, але згодом гравці ринку – трейдери – зрозуміли, що можна непогано заробити, якщо ловити момент для купівлі або продажу валюти. Якщо ще простіше, то це чистий спекулятивний заробіток.

Наприклад, якщо хліб дорожчає, ми можемо зараз купити його дешевше, а продати за вищою ціною. Проте якщо ціна на хліб падає, то нам не вдасться продати його ще дешевше, адже ми нічого не заробимо. З валютою трохи інакше. Якщо долар відносно гривні зростає, то на його купівлі-продажі можна заробити. А якщо падає, то можливість заробітку зберігається, просто треба купувати гривні, які у цей час зростають. Тобто Форекс дозволяє отримувати прибуток в обох випадках – зростання чи падіння курсу.
КАЖУТЬ, НА РИНКУ ФОРЕКС
МОЖНА НЕПОГАНО ЗАРОБЛЯТИ.
АЛЕ Я НАВІТЬ НЕ РОЗУМІЮ, ЩО ЦЕ ТАКЕ
Звичайно, завжди є учасники ринку, які йдуть попереду і керують процесом. Це мажоритарії, масштабні фігури, адже ними стають переважно банки та великі інвестфонди. Їх менше, проте вони мають найбільше грошей, а тому максимально впливають на ціни, розгортаючи їх на власний розсуд.

До міноритаріїв відносять усіх інших гравців, яких багато, але вони приходять з малими грошима. Багато хто йде з ринку, віддаючи гроші в кишеню мажоритаріям.

Є ще один фактор, який не істотно, але все ж впливає на торгівлю. Це спреди, тобто різниця між ціною купівлі валюти будь-ким. Наприклад, коли якийсь банк купує долари по 30 грн, а продає по 35, то ця різниця у 5 грн з кожного долара дістається банку.

Ви ж бачили у фільмах, який хаос коїться на американських біржах, коли натовп у сірих костюмах протягом хвилини гучно кричить або «розриває» телефони, слідкуючи за великим екраном (хоча, насправді, все вже давно відбувається трохи інакше – привіт двадцять перше століття)? Усі ці люди – брокери, яких наймають, щоб вони вели торгівлю замість когось. Це кваліфіковані посередники. Проте зараз цілі компанії надають брокерські послуги, купуючи або продаючи фінансові інструменти від імені своїх клієнтів, та здійснюючі міжнародні розрахунки за ними.

Крім того, усі процеси автоматизовано. Ринок Форекс не знаходиться у конкретному місці, він існує в інтернеті на великих торгівельних площадках – біржах, і тільки там відбуваються торги. А тому торгувати можна цілодобово п'ять днів на тиждень.
А ХТО ВПЛИВАЄ НА КУРС
ТА ЗАДАЄ ТОН ГРИ?
Ви ж бачили у фільмах, який хаос коїться на американських біржах, коли натовп у сірих костюмах протягом хвилини гучно кричить або «розриває» телефони, слідкуючи за великим екраном (хоча, насправді, все вже давно відбувається трохи інакше – привіт двадцять перше століття)? Усі ці люди – брокери, яких наймають, щоб вони вели торгівлю замість когось. Це кваліфіковані посередники. Проте зараз цілі компанії надають брокерські послуги, купуючи або продаючи фінансові інструменти.

Крім того, усі процеси автоматизовано. Ринок Форекс не знаходиться у конкретному місці, він існує в інтернеті, і тільки там відбуваються торги. А тому торгувати можна цілодобово п'ять днів на тиждень.
ХОЧУ СПРОБУВАТИ ЗАРОБЛЯТИ НА ФОРЕКСІ, АЛЕ ВАЖКО ОРІЄНТУЮСЯ. ХТО МОЖЕ МЕНІ ДОПОМОГТИ?
Щойно ви укладете угоду з брокером за певною ціною, брокер укладає аналогічну угоду вже з мажоритаріями ринку намагаючись здійснити ії за найкращою ціною. Або, брокер утримує фіксовану комісію з вас. Тому з брокером працювати дуже зручно.

Наприклад, у BANK ALLIANCE, який надає брокерські послуги, для початку варто приділити лише 10 хвилин, аби відкрити рахунок. А якщо ви лише знайомитеся з Форексом, завжди є можливість створити демо-рахунок, щоб вивчити торгові інструменти, потренуватися в торгівлі без ризику втратити великі гроші. Ринковий спред при цьому мінімальний, та й починати можна з малого депозиту.

Найважливіше, що ви можете отримати, коли не дуже розумієтеся на тонкощах валютної торгівлі, – це увагу і допомогу вашого персонального менеджера. Він надаватиме безкоштовну аналітику ринку, онлайн-підтримку в будь-який час. Вас обслуговуватимуть як VIP-клієнта.

Трейдери-початківці частіше за інших стикаються з ризиками та втратами грошей. Але навіть досвідченим гравцям досить непросто розібратися у більш ніж 75 валютних парах (EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF, USD/JPY, USD/RUB тощо). У разі, якщо ви звернетеся за брокерськими послугами до перевіреного партнера, ваші кошти захищатимуться Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Торгуючи на сучасній платформі MetaTrader 5, ви можете запобігати ризикам, пов'язаним із курсовими коливаннями, відкривати одночасно декілька різноспрямованих угод. А головне, спостерігати за склянкою цін – цей інструмент відображає інформацію про ринкові ордери на купівлю та продаж за найкращими цінами на поточний час зі світової біржі ліквідності де укладаються всі угоди. Зазвичай, така функція доступна тільки впливовим учасникам ринку, тобто банкам та великим фінансовим установам.
ЩО ЗА СВОЇ ПОСЛУГИ
ОТРИМУЄ БРОКЕР?
Найважливіше, що ви можете отримати, коли не дуже розумієтеся на тонкощах валютної торгівлі, - це увагу і допомогу вашого персонального менеджера. Він надаватиме безкоштовну аналітику ринку, онлайн-підтримку в будь-який час. Вас обслуговуватимуть як VIP-клієнта.

Трейдери-початківці частіше за інших стикаються з ризиками та втратами грошей. Але навіть досвідченим гравцям досить непросто розібратися у більш ніж 75 валютних парах (EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF, USD/JPY, USD/RUB тощо). У разі, якщо ви звернетеся за брокерськими послугами до перевіреного партнера, ваші кошти захищатимуться Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Торгуючи на сучасній платформі MetaTrader 5, ви можете запобігати ризикам, пов'язаним із курсовими коливаннями, відкривати одночасно декілька різноспрямованих угод. А головне, спостерігати за склянкою цін – цей інструмент відображає інформацію про відкриті пропозиції купівлі і продажу за найкращими цінами. Зазвичай, така функція доступна тільки впливовим гравцям.
А ЩО КОНКРЕТНО МЕНІ МОЖЕ ЗАПРОПОНУВАТИ МІЙ БРОКЕР?
Так, варто усвідомлювати, що ризики є. Основний – втрата капіталу. Але існують варіанти, як максимально можна захистити себе від цього. По-перше, встановити наказ «Stop Loss», який дозволить брокеру самостійно автоматично закрити угоду у разі, коли ринок іде проти трейдера , і може прогоріти депозит. Максимальний рівень «Лося» вказують при відкритті торговельної позиції.

По-друге, не піддаватися паніці, якщо побачите мінус на своєму рахунку. Ви можете не бути фінансовим генієм, але контролювати свої емоції повинні вміти. Адже спекулянти часто відкривають позиції не там, та закривають раніше, ніж треба. Або ще банальніше – після відкриття операції раптово відключили електроенергію.

До того ж, не дійте за принципом натовпу. Всі учасники ринку – своєрідні вороги, які хочуть отримати ваші гроші. Тому дійте за своєю стратегією, якщо не хочете передчасно «злитися». Якщо ви здійснили покупку певної валюти за іншу, це означає що хтось із учасників ринку вам ії продав за узгодженою ціною. І так само як і ви намагається отримати певний прибуток від цієї операції.

І ще один ризик пов'язаний із кредитним плечем. Трейдер може підвищувати у кілька разів суму угоди, аби збільшити потенційний прибуток, але разом із тим зростає вірогідний збиток у такій операції.

Розпочати торгівлю на ринку Форекс зовсім не складно. Набагато важче там втриматися і не прогоріти. Обов'язково використовуйте можливість потренуватися на демо-рахунку, аби зрозуміти механізми, інструменти, навчитися прогнозувати курс, і при цьому не ризикувати справжніми грошима.

Слід зазначити, що варто бути дуже уважними до вибору партнера, адже на ринку безліч компаній-одноднівок, які хизуються своїми можливостями, хоча насправді є звичайними бульбашками, які отримують від вас справжні гроші, але не здійснюють реальних торгових операцій на ринку Форекс. Такі компанії розраховують на те, що ви понесете збиток, і це стане іх прибутком. Тому набагато краще довірити свої гроші банківським установам, які мають всі необхідні ліцензії та страхові гарантії вкладів з боку держави.

Наприклад, BANK ALLIANCE надає брокерські послуги вже 26 років. Укладаєте угоду зі своїм брокером і відкриваєте справжній рахунок. З цього і розпочинається історія вашого трейдінг-заробітку.
ЧОМУ ТОДІ БІЛЬШІСТЬ СТАВИТЬСЯ
ІЗ ПІДОЗРОЮ ДО ТОРГІВЛІ НА ФОРЕКСІ?
Є ЯКІСЬ РИЗИКИ?