Ольга Тарасенко
1. Освітня реформа у вищих навчальних закладах країни.

- Вступати до ВНЗ лише після виповнення повноліття (з 18 років).Це знизить рівень студентів, які залишають ВНЗ в процесі навчання.
- Зміна умов вступу до ВНЗ. Вони повинні бути більш жорсткіші в сенсі розумових здібностей.
- Зміна процесу навчання. Викладачі повинні бути висококваліфіковані; оснащення, прилади та програмне забезпечення, з яким працюють студенти, повинно бути сучасним, підручники та методологія повинні бути оновлені (в більшості вишів викладають застарілі матеріали), аудиторії повинні відповідати всім санітарним нормам, щоб не впливати на життя та здоров'я студентів та викладачів;
- Підвищення заробітної плати викладачам та стипендій студентам. Це буде більше мотивувати як перших, так і других.
- Всі ці умови, звичайно, можуть привести до зменшення кількості студентів, але це збільшить кількість висококваліфікованих фахівців у майбутньому.

2. Інвестиції в Україні.

Інвестори цінують надійність, тому направляють гроші в ті регіони, де вони будуть у безпеці. На жаль, наша країна має низький рейтинг безпеки серед інших країн.

Під час вибору країни для інвестування грошей вони повністю вивчають рейтинги. У випадку, коли інвестор вкладає гроші в таку країну, як наша, він дуже ризикує. Тому в кінці він має право більше вимагати.

Це, до речі, одна з причин низького темпу економічного зростання України.

В нашій країні безліч цікавих ідей та проектів, але за відсутності відповідної уваги до цього питання вони так і залишаться без втілення в реальність.

3. Пенсійна реформа.

В Україні є ряд чинників, що загрожують життю та здоров'ю людей. Це, наприклад, екологічна ситуація (в деяких регіонах критичний рівень), економічна ситуація та трудова.

У зв'язку з цим смертність набирає обертів. З кожним роком помирає все більше людей, вік яких часто не досягає навіть 45-50 років. Також треба врахувати хвороби, які молодшають з кожним роком. Більшість людей через такі фактори не мають гарної фізичної форми вже у 40-45 років. Для цього необхідно знизити пенсійний вік в Україні: для жінок – 53 роки, для чоловіків – 57 років.

Також необхідно збільшити пенсійну допомогу. Адже багато пенсіонерів має прожитковий мінімум, якого не вистачає на всі потреби людини пенсійного віку (занадто дорогі ліки, комунальні послуги, їжа, предмети побуту та гігієни).

Але підвищення пенсій повинно відбуватися для непрацюючих пенсіонерів.

4. Медична реформа.
Більшість медичних закладів та установ не мають змоги своєчасно надати потерпілому допомогу. Це спричинене недостатньою кількістю фахівців та відсутністю фінансування.

Через такі причини помирає дуже багато людей. Щоб цього не було, необхідно забезпечити медичні заклади сучасним обладнанням та ліками.

Щодо фахівців – їм необхідна гідна заробітна плата. Це знизить рівень виїзду професіоналів за кордон та зменшить корупцію в даній сфері.

Взяти, до прикладу, «ЛОР Інститут» міста Києва. Заклад, в якому працює дуже багато гарних спеціалістів, які допомагають людям з усіх куточків України. Але умови, в яких вони працюють жахливі.

5. Розвиток міст та сіл.
Наразі в Україні склалася ситуація, коли молодь виїжджає із сільської місцевості. Це відбувається через відсутність розвитку, робочих місць та погану інфраструктуру.

Таким чином, у нас залишаються без догляду родючі землі, які могли б принести користь не тільки їхнім власникам, а й державі. Необхідно виділяти кошти не лише на розвиток великих міст, а забезпечити й інші населені пункти. В такому випадку ми зможемо виготовляти більше натуральних продуктів, що досить добре вплине на економіку країни.

Щодо розвитку великих міст – необхідно звернути увагу на розвиток зон відпочинку. Чомусь все більше будують торгових центрів (так дивно, що в містах їх аж занадто багато, а в селах зовсім немає), а треба більше парків, скверів, центрів, де молодь матиме змогу проводити свій вільний час із користю. Адже це впливає на екологічну ситуацію країни та на здоров'я людини.

Також у великих містах необхідно звернути увагу на інфраструктуру. Більшість автобусів, тролейбусів, трамваїв та інших видів транспорту перебувають в аварійному стані. Необхідно знизити ризик українців в таких ситуаціях (можна отримати удар електрострумом або ж випасти з транспорту).